פּוֹל גז

עודכן ב: לפני 4 ימים

רוכב השטח הספרדי, פול טארס, מגיע לישראל בחסות Riders For Riders. נרשמתי להדרכה כדי ללמוד מעט מהכישרון האדיר של רוכב העל הזה.

פול, בן 27, נישא לגובה 1.90 מ' ולובש כל הזמן חיוך גדול על פניו. הוא חי ומתאמן באזור קטלוניה, ספרד. האנגלית שלו מתובלת בניחוח ספרדי ועל החגורה שלו תארי אליפות מרכיבת טריאל ומתחרויות אנדורו אקסטרים בין לאומיות. המפגש עם פול היה מרגש. לראות בגובה העיניים רוכב בשיעור קומה כשלו, לרכוב לצדו ולחוש מקרוב איך הוא ללא הפסקה קורא תיגר על חוקי הפיסיקה.

בסרטו המחפש (The Seeker) מותח פול את הגבולות על גבי ימאהה T7 סטנדרטי שלבש צמיגי שטח מקצועיים. בין ההפסקות מספר לנו פול על הסרטון הזה: "פניתי לכל החברות הגדולות, אבל אף חברה לא רצתה להשאיל לי אופנוע לטובת הסרטון. אמרו לי שיש להם כבר רוכבים מקצועיים להפקת סרטוני תדמית. לבסוף פניתי לימאהה והם אמרו, כן בטח אבל בלי שום שינויים, למעט צמיגים". התוצאה המדהימה העלתה את כמות המכירות של ה- T7 בצורה משמעותית. שיתוף הפעולה הזה הביא אותו לעבור בימים אלו מחוזה אנדורו עם ק.ט.מ לימאהה.

בתחילת ההדרכה, לוקח אותנו פול לקטע רכיבה איטי בו נדרשת קואורדינציה לתמרון בין מצערת, בלם ומצמד. פול לומד את רמת הרכיבה של הקבוצה ומתקדם לדילוג מעל גבעה קטנה.

אחרי ריענון קצר, אנחנו יוצאים לשטח מרוחק יותר ומגיעים אל קיר רחב בגובה של כשלוש קומות, שנראה בלתי אפשרי להעפלה. הרוכבים מסננים מבעד לפתחי האוורור בקסדות "אין מצב" ופול מרגיע: "נתחיל מהעלייה המתונה". אחד אחרי השני אנחנו מתחילים בקומה הראשונה - מעלה תלול קצר ואט-אט מתקדמים ומצליחים להעפיל גם למה שלא היה נראה כלל אפשרי.

לקינוח, כשכולנו בראש המעלה, מגיע פול במהירות מלמטה ועולה לשמיים, מעל ראשינו המתפעמים. תענוג לנשום את האבק שהגלגלים שלו מורידים עלינו משמיים.

ערוצי הנחל במדבר, היו התפאורה לקפיצות קלות ויציאה מגדות הנחל בהנפה של גלגל קדמי. אחרי כמה צילומים, נעמד פול מול קיר נחל בגובה של כארבעה מטרים וממצב עמידה מזנק עליו. אני מתבונן בו, איך הוא מרוכז, איך כל שריר בגוף דרוך ואיך הוא מתעל את כל האנרגיה שלו יחד עם כוח האופנוע כדי לעשות בו כרצונו. פשוט מדהים.

בין לבין אנחנו מתרגלים בלימה לתוך פנייה, יציאה מהירה תוך סחיפת זנב ותמרונים נוספים שאיננו רגילים לראות הרבה על אדוונצ'רים גדולים. אחרי ארוחת צוהריים אנחנו יוצאים לטייל. מסלול צפוף בערוץ נחל צר ומתפתל. בדרך פגשנו סלע גדול במדבר ובמקום להוציא ממנו מים, פול מלמד אותנו איך לחצות אותו בסטייל.

כשפול מזהה שאנחנו צריכים מספר דקות של מנוחה, הוא עובר למוד אקסטרים ועולה גבעה בלתי הגיונית בעליל.

יום הלימודים הסתיים, מנערים את האבק ויוצאים לכביש. כל פעם מחדש אני נהנה מהשילוב הנפלא הזה של האדוונצ'ר 790, להיות לוחם שטח לצד קרוזר נעים בכביש.

מעבר לטיפים וההערות של פול, למדתי רבות רק מלהביט בו רוכב. כמה סל"ד בכל מצב, איך הוא מחזיק את הכידון, איך הוא מניע את האגן. פשוט אלוף. בין לבין נהניתי לצפות בקטעי מופע מטריף חושים.

תודה לאלופים Riders for Riders על ההצלחה להביא לכאן רוכבי על בקנה מידה כזה ועוד בימים לא פשוטים כלל. תודה על התמיכה של: ד.ל.ב מוטוספורט יבואני ק.ט.מ, רשת הסופרים יוחננוף וחנות האביזרים מוטוליין.

בקרוב נזכה לראות כאן עוד רוכבי על (מי אמר כריס בירץ'?), שיגיעו למספר ימי הדרכות על דגמי אדוונצ'ר.

מצפה לכך בכליון עיניים, בינתיים חוזר להתאמן.


443 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול